İç Mimari Dekorasyonda Laminant Seçimi

Her evin en dikkat çekici yeri zemindir. Bundan dolayı zemin üzerinde isabetli bir seçim yapmak gerekmektedir. Laminant adı verilen zemin malzemesi, evlerde çok büyük sıklıkla tercih edilmektedir. Konya iç mimarlık ofisleri, bu konuda sunmuş oldukları değişik alternatifler ile evinizin iç görünümünü değiştirmektedir. İç mimari dekorasyonda laminant seçimi, bu noktada farklı kriterlere göre yapılmaktadır.

Laminant Parke Nedir?
Günümüzde en çok kullanılan içyapı malzemelerinin başında laminant parke gelmektedir. Laminant parke; genellikle ağaç parçalarının artıklarından elde edilen bir üründür. Bu noktada çok yüksek bir sıcaklık kullanılmaktadır. Bu sıcaklık ile presleme yöntemi sayesinde laminant parke ortaya çıkmaktadır.
Afzelia, akçağaç, meşe, kiraz parke, maun parke, İtalyan ceviz, elma parke, ceviz parke, tik parke, füme meşe parke gibi birçok farklı rengi ve çeşidi vardır. İç mimari dekorasyonda laminant seçimi yapma aşamasında mevcut modellerden birisini tercih edebilirsiniz. Bu noktada ürünlerin renkleri ayırt edici olmaktadır. Koyu ya da açık renkler arasında, beğeninize en uygun olanı satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra ürünlerin kalitesine göre fiyatların değiştiğini unutmamak gerekmektedir.

Konya iç mimarlık firmaları, seçilen her türlü farklı lamimantı, aslını bozmadan ve evinize ve zarar vermeden, sorunsuz bir biçimde döşemektedir. Böylelikle arzulamış olduğunuz görünüme bu sayede kavuşabilir ve uzun yıllar parkeleri kullanabilirsiniz.

Laminant Parkenin Avantajları Nelerdir?
Laminant parke, sağlamış olduğu birçok avantaj ile dikkat çeker. Şu şekilde avantajlardan bahsetmek mümkündür;
• Bu ürünün en önemli avantajlarından birisi leke tutmamasıdır.
• Kolay bir şekilde temizlenebilen parkeler, son derece uzun ömürlüdür.
• Ev içinde tercih edilen ve farklı özelliklere sahip olan kimyasal temizleme maddelerinden kesinlikle etkilenmezler.
• Parke üzerinde ayakkabı ile gezmek mümkündür.
• Genellikle piyasadaki en uygun fiyatlı zemin kaplama malzemesi olarak dikkat çekmektedir.
• Monte edilmesi Konya ev dekorasyon tarafından çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir.
Parke seçimi yapmadan önce ürünlerin renk ve kalitesine dikkat etmek gerekmektedir. Ayrıca fiyatı da göz önünde bulundurabilir ve buna göre hareket edebilirsiniz.

You may also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.