Konya Ev Dekorasyon Mozaik Karo Kullanımı

Konya Ev Dekorasyon Mozaik Karo Kullanımı

Mozaik karolar, çok eski dönemlerden beri evlerin değişmeyen yapı taşlarından birisi olmuştur. Konya ev dekorasyon mozaik karo kullanımı, bu noktada çok büyük bir öneme sahiptir. Daha çekici bir görüntü için tercih edilen mozaik karolar, Konya iç mimarlar tarafından rahatlıkla evlere döşenmektedir. Bunun için üretilmiş olan alternatifler arasında değişik renk seçenekleri göze çarpmaktadır.

Karo Mozaikler Nerede Kullanılır?

Karo mozaik kullanımı çok yaygındır. Artık evlerin çok büyük bir kısmında bu ürünlerin tercih edildiğini görmekteyiz. Hatta değişen beğeni ve zevkler ile kullanım alanları da genişlemiştir. Bu noktada mutfakların neredeyse hepsinde, farklı renk ve desenlerden oluşan mozaik karolar tercih edilmektedir. Özellikle dolap ile tezgah arasında kalan bölümde; rengarenk karolar çok büyük bir ilgi çekmekte ve mutfağın daha şık bir şekilde görünmesini sağlamaktadır.

Konya iç mimarlık firmaları, isteğe göre evlerin zeminlerinde de bu ürünü döşeyebilmektedir. Bu noktada salonlarda ya da oturma odalarında karo kullanımı artmıştır. Klasik tasarımlara ilgi duyan kişiler, bunun için güzel bir mozaik karo seçimi yapabilir ve çok fazla vakit geçirdikleri odalarını karolar ile süsleyebilirler.

Karoların en yaygın kullanıldığı bölümler ise şüphesiz ki banyo ve tuvaletlerdir. Burada tercih edilen karolar sade ya da desenli olabilmektedir.

Karo Mozaikler Nasıl Döşenir?

Karo mozaiklerin döşenmesi birkaç aşamada yapılmaktadır. Aşamalar şöyledir;

Tabanın Oluşturulması: Döşemeden önce ilk olarak bir taban oluşturulmaktadır. Bu noktada zemin yüksekliğine göre şap veya beton kullanılmaktadır. Yeni tabanın kurumasından sonra diğer aşamaya geçilmektedir.

Döşeme: Konya mimarlık, döşeme işlemlerinde temizliğe çok büyük bir önem vermektedir. Bunun için nemin oluşması engellenmektedir. Tarak ya da benzeri ir alet ile yapışkan, ilgili yere dikkatli bir biçimde sürülmektedir. Bu uygulama karonun arkası için de tercih edilir. Sıkı bir şekilde bastırılmış olan karo, kurumaya bırakılmaktadır.

Derz Payı: Konya ev dekorasyon mozaik karo kullanımı için derz payının bırakılması gerekmektedir. Karaman İç Mimarlık Bunun ölçüsü 1 mm’dir.

Temizlik: İşin son aşamasıdır. Tüm işlemler bittikten sonra karolar temizlenmektedir. Bunun için nötr PH kullanılmaktadır.

You may also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.