İç Mimari Dekorasyonda Ahşap Malzeme Kullanımı

Yaşam alanlarının farklı şekillerde ve beğeniye uygun olarak tasarlanması, birçok farklı malzeme ile mümkündür. Bu noktada iç mimari dekorasyonunda ahşap malzeme kullanımı ön plana çıkmaktadır. Ahşaptan üretilmiş olan malzemeler ile tasarlanmış ve döşenmiş bir ev, hem otantik bir havaya sahip olacaktır hem de rahat bir şekilde temizlenebilecektir. Konya İç mimarlık olarak, en sağlam ve kaliteli ahşap malzemeleri kullanarak, yaşadığınız ortamı çok daha güzel bir hale getiriyoruz.

İç Mimaride Kullanılan Ahşap Malzemeler
İç Kapılar: Günümüzde ahşabın en yaygın olarak kullanıldığı yerlerin başında iç kapılar gelmektedir. Birçok evde tercih edilen ahşap kapılar, farklı türlerdedir. Bunların başında lake adı verilen malzeme gelmektedir. Oldukça şık bir görünüme sahip olan lake kapılar, camlı modelleri ile büyük beğeni toplamaktadır. Konya Dekorasyon, istediğiniz lake kapıyı, sorunsuz bir şekilde evinize monte etmektedir. Ahşap noktasında ceviz, bir başka tercih edilebilecek ahşap türüdür. Özellikle çok dayanıklı olması nedeni ile tercih edilmektedir. Renk alternatifleri fazladır.

Pencereler: Konya mimarlık, pencerelerinde değişiklik isteyen kişiler için ahşap modelleri sunmaktadır. Ahşap pencereler, özellikle renk anlamında birçok farklı opsiyona sahiptir. Bu noktada ön plana çıkan renk genellikle kahverengidir. Ayrıca siyah ve grinin yanı sıra beyaz ahşaptan üretilmiş olan pencereler de büyük bir ilgi toplamaktadır.

Merdivenler: Dubleks ya da daha fazla kata sahip olan evlerde, merdiven seçimi genellikle ahşaptan yapılmaktadır. Ahşap merdivenler hem daha sağlamdır hem de çok kısa süre içerisinde temizlenebilmektedir. Konya iç mimarlık firmaları, en farklı ve ilgi çekici ahşap merdiven opsiyonlarına sahiptir.

Ahşap Malzemelerin Avantajları Nelerdir?
İç mimari dekorasyonda ahşap malzeme kullanımı, kullanan kişilere birçok farklı avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlar şöyledir;
• Ahşap malzeme her zaman daha dekoratiftir.
• Evde tercih edilen ahşap ürünler, PVC ile kıyaslandığı zaman çok uzun ömürlüdür.
• İçinde, insan sağlığına zararlı olabilecek bir madde yoktur.
Sıcak ya da soğuk havalarda her zamanki ölçülerini koruyan ahşap ürünler, bundan dolayı çok büyük bir sıklıkla tercih edilmektedir.

You may also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir