İç Mimari Dekorasyonda Aydınlatma Ürünleri Seçimi

İç mimari dekorasyonda aydınlatma ürünleri seçimi, nasıl bir ortam istediğiniz ile doğru orantılıdır. Bunun için loş ya da daha fazla ışık veren tasarımlar tercih edilebilir. Konya mimarlık, hem beğenilerinizi göz önünde bulunduracak hem de sizin zevklerinizi dikkate alarak en uygun alternatifi sunacaktır.

Aydınlatma Ürünleri Nelerdir?

Led: İç mekanlarda aydınlatma amacı ile kullanılan birçok farklı ürün vardır. Bu ürünlerin başında ledler gelmektedir. Hem güçlü ışık vermeleri hem de çok pahalı olmamaları, ledlere olan ilgiyi arttırmıştır. Renk seçenekleri içinde beyaz ön plana çıkarken, sarı renk de kullanılmaktadır.
Avize: Işıltılı ve gösterişli bir aydınlatma isteyen kişiler, avizeleri kullanabilir. Günümüzde avize çeşitleri modern ve klasik çizgiler ile satışa sunulmaktadır. Beğeniye göre bir tercih yapılabilir.

Sarkıt Armatür: Oldukça popüler olan bir aydınlatma ürünüdür. Ters bir çanak tasarımına sahiptir. Bunun yanı sıra renk seçeneği çoktur. Tavandan aşağıya doğru sarkan ürün, ayarlanabilir yapısı ile dikkat çekmektedir.

Downlight Armatür: Sarkıt armatürün tersidir. Beyaz ve daha farklı renklere sahiptir. Duvara monte edilen bu aydınlatma aracı, ışığı çok daha yukardan vermektedir.

Ayaklı Armatür: Farklı bir aydınlatma ürünüdür ve ayaklıdır. Kullanım alanı değişebilmektedir. Özellikle çalışma odalarında tercih edilmektedir. Birkaç tane ayaklı armatür ile salon aydınlatması, Konya ev dekorasyon noktasında başarılı bir şekilde yapılabilir.

En Doğru Aydınlatma İpuçları

İç mimari dekorasyonda aydınlatma ürünleri seçimi, doğru bir şekilde yapılmak zorundadır. Bu noktada şu ilkelere uymak gerekmektedir;
• Oda içinde çok sayıda ışık kaynağı söz konusu ise kesinlikle dengeleme yoluna gidilmelidir.
• Koyu renkli oda duvarları, aydınlatma aparatlarının güçlü olmasına rağmen yeterli verimi sağlamayacaktır. Bundan dolayı duvarların açık renkte olması gerekmektedir.
• Televizyon izleme sırasında daha düşük bir ışık veren aydınlatma ürünleri idealdir.
• Eğer aydınlatma sırasında tasarruf sağlamak istiyorsanız, Konya iç mimarlık büroları farkı ile led özelliğe sahi olan ışıkları kullanabilirsiniz.
Bu kriterlere uyulması durumunda hem aydınlatma işlemi daha tasarruflu bir şekilde gerçekleştirilecek hem de evde karanlık bir bölge kalmayacaktır.

You may also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir