İç Mimari Dekorasyonda Mozaik Karo Kullanımı

Mozaik karo, bilinen en eski zemin kaplamalarından birisidir. Sadece evin tabanlarında değil, aynı zaman banyo ve tuvaletlerin duvarlarında da kullanılmaktadır. İç mimari dekorasyonda mozaik karo kullanımı, içinde bulunduğumuz dönemde yeniden popüler bir hale gelmiştir. Artık daha farklı görseller ile üretilen mozaik karolar, çok ilgi çekici opsiyonlar ile Konya iç mimarlık sayesinde döşenebilmektedir.

Mozaik Karo Nedir?

Mozaik karo şu özellikleri ile ön plana çıkmaktadır;

  • Genellikle siyah ve beyaz renklerden oluşmaktadır
  • Son dönemde renkli pigmentler kullanılarak daha farklı alternatifler elde edilmiştir.
  • İçinde mermer tozunun yanı sıra iri granül adı verilen malzeme de kullanılmaktadır.
  • Genellikle iki farklı tabakadan oluşmaktadır. Bundan dolayı uzun ömürlü olmaları ile bilinmektedirler.
  • Alt tabakasında dişli kumun yanı sıra normal bir çimento tercihi ön plana çıkmaktadır.
  • İç mimari dekorasyonda mozaik karo kullanımı için seçilen karonun diğer tabakası ise mermer tozu ve çeşitli renklerden oluşan taş kırıkları ön plana çıkmaktadır.
  • Konya dekorasyon, bu noktada size farklı renklerden ve desenlerden oluşan değişik alternatifleri başarılı bir şekilde sunmaktadır.

Mozaik Karo Nerelerde Kullanılır?

Banyo ve Tuvalet: Eskiden beri mozaik karo kullanımının en yoğun olduğu yer evin banyo ve tuvalet bölümüdür. Suyla sürekli temasın olduğu banyolar ve tuvaletler içinde farklı renklerden oluşan seçimler yapılabilmektedir. Genellikle en çok sade olarak bilinen beyaz renkli karolar kullanılmaktadır. Ancak evin yapısına göre siyah, gri ya da daha değişik tek renk opsiyonları da mümkündür. Desenli mozaik karolar ise bir diğer alternatif olarak müşterilere sunulmaktadır.

Odalar: Son yıllarda karo mozaiklerin kullanım alanı içerisine odalar da dahil olmuştur. Genellikle otantik bir görünüm elde etmek isteyen kişiler, bu şekilde tercihler yaparak, farklı bir atmosferin oluşmasına katkı sağlamaktadırlar. Konya ev dekorasyon ile evinizin yapısına tam anlamı ile uyum gösteren bir karo mozaik tercihi yapmak mümkündür. Desen bütünlüğü isteyenler, aynı figürler ile üretilmiş olan karo mozaikleri seçebilirler. Her karoda farklı bir desenin olduğu ürünler de ilgi çekmektedir.

You may also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir