İç Mimari Dekorasyonda Zemin Malzemeleri

Yaşam alanlarının dekorasyonu ciddiye alınan bir konudur. İç mimari dekorasyonda zemin malzemeleri bundan dolayı çok önemlidir. Yapı malzemelerinde farklı sistem ve alternatiflerin olması, birçok alternatifin de çok büyük bir ilgi görmesini sağlamıştır. İç mimari dekorasyonda zemin malzemeleri; renk ve kaliteye göre farklı fiyatlar üzerinden satılmaktadır. Konya ev dekorasyon ürünleri, en güzel zemin malzemelerini sizlere sunmaktadır.

İç Mimaride Zemin Malzemeleri Nelerdir?

Granit: Çok sık tercih edilen bir zemin kaplama malzemesidir. Sırlı ve sırsız olmak üzere iki farklı alternatife sahiptir. Özellikle çizilme, leke ve aşınma gibi durumlara karşı oldukça dayanıklıdır. Bunun yanı sıra renk ve desen çeşitliliği çoktur.

Lamine Parke: Cilalı parke olarak da bilinmektedir. Olası çizilmelerde kolaylıkla tamir edilebilir. Çünkü sürülecek olan cila ile sorun ortadan kalkacaktır. Fiyatı biraz daha pahalıdır ancak görüntüsü çok zariftir.

Laminant Parke: Konya mimarlık farklı ile başarılı bir şekilde evlere uygulanmaktadır. Bilinen en dayanıklı iç zemin malzemelerinin başında gelmektedir. Leke tutmama ve güneş ışığından etkilenmeme gibi özellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

Masif Parke: Hem ısı hem de ses izolasyonu sağlamaktadır. Bunun yanı sıra ömrü çok uzundur. Doğal bir görüntüsü vardır. Döşendiği yeri zengin göstermesi ile bilinmektedir.

Terrazzo: Canlı renkleri ile dikkat çekmektedir. Günümüzde en modern tasarımların başında gelmektedir. Bunun yanı sıra uzun ömürlü olması, sağlamış olduğu en büyük avantajların başında gelmektedir. Her yerde kullanılabilmektedir.

Epoksi: İç mimari dekorasyonda zemin malzemeleri içinde en sade olanıdır. Tek dezavantajı kaygan olmasıdır. Ancak agrega ile bu sorunu kolaylıkla çözmek mümkündür.

İç Mimari Malzemelerinde Seçim Nasıl Yapılmalıdır?

Konya iç mimarlık büroları ile zemin kaplama işlemleri başarılı ve kusursuz bir şekilde yapılmaktadır. Bu noktada seçim yaparken, kaliteyi göz önünde bulundurmak şarttır. Uzun ömürlü zemin malzemelerine yönelmek ve ona göre hareket etmek gerekmektedir. Ürünün, eve uygun bir yapıda olması, rahatlık sağlaması ve kolay bir biçimde temizlenebilmesi, mutlaka dikkat edilmesi gereken özellikler arasında yer almalıdır. Bu kriterlere göre zemininizi kaplatmanız mümkündür.

You may also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir